Nacionalinis diktantas – jau rytoj

Rytoj, kovo 2., visi lietuvių kalbos gerbėjai vėl kviečiami rašyti Nacionalinį diktantą. Diktanto transliacija per LRT radiją ir internetu prasidės 11 val. Diktantas organizuojamas jau vienuoliktą kartą.

Tradiciškai diktantą bus galima rašyti mokyklose, bibliotekose, savivaldybėse, įmonėse bei organizacijose. Diktantas bus rašomas Estijoje, Ispanijoje, Islandijoje, Japonijoje, JAV, Liuksemburge, Turkijoje ir kitose šalyse. Dauguma užsienio bendruomenių diktantą rašys sau patogiu laiku kovo 2–4 dienomis, organizatoriai visiems norintiems išsiųs transliacijos įrašą.

„Diktantas yra kalbos šventė, o ne griežtas žinių patikrinimas. Tad rašyti kviečiame visus. Prireiks tik radijo ar interneto transliacijos, popieriaus ir rašiklio“, sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

Nacionalinį diktantą kartu su VšĮ Pilietinės minties institutu organizuoja Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“, aktyviai kviečiantis visus neabejingus gimtosios kalbos mylėtojus prisidėti prie lietuviško žodžio puoselėjimo.

Nacionalinis diktantas bus rašomas net dešimtyje su „Vilniaus prekyba“ susijusių įmonių.

 „Sklandi ir taisyklinga gimtoji kalba yra ir visada bus viena svarbiausių žmogaus kompetencijų. Nacionalinis diktantas – puiki proga pasitikrinti savo žinias, kartu puoselėti mus vienijančią kalbą. Dėl to džiaugiamės galėdami prisidėti prie jo organizavimo, žinoma, diktantą rašysime ir patys“,sakė Vilniaus prekybos paramos fondo „Dabar“ direktorė Elena Aleknavičienė

 Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

 

Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 33 tūkst. žmonių.

 

Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 5 dieną svetainėse www.diktantas.lt, DELFI ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

 

Diktantą Lietuvoje galite rašyti:

Kartu su savo kolektyvo nariais darbo vietoje.

Miesto bibliotekoje.

Savivaldybėje.

Diktantus organizatoriams iki kovo 5 d. (imtinai) siųskite adresu:

Nacionalinio diktanto konkursui

AB Lietuvos paštas

J. Jasinskio g. 16

03500 Vilnius

 

 

 

Daugiau informacijos:

 

www.diktantas.lt

 

Pasiteirauti:

 

diktantas@diktantas.lt

 

 

Grįžti į naujienas