Įmonės ir organizacijos kviečiamos rašyti diktantą

Nacionalinio diktanto organizatoriai kviečia visas šalies įmones ir organizacijas prisijungti prie kalbos puoselėjimo iniciatyvos ir rašyti diktantą. Nacionalinis diktantas vyks kovo 2 d., penktadienį, 11 val. Transliacijos per LRT radiją ir internetu trukmė maždaug 40 min.

„Taisyklinga kalba ne tik įmonės ar organizacijos prestižas, tai pirmiausia pagarba savo valstybei, savo šaknims ir istorijai. Kolektyvų, rašančių diktantą, būrys kasmet vis daugėja. Tikimės, kad šiemet jų bus dar daugiau. Nėra jokių išankstinių reikalavimų dalyviams – pakanka turėti popieriaus, rašiklį ir galimybę klausyti radijo transliacijos“, – sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

Pernai Nacionalinį diktantą rašė bankų, informacinių technologijų, energetikos, ligoninių atstovai. Diktantas buvo organizuojamas ministerijose, prie popieriaus lapų su rašikliais palinko ir kariškiai.

Rašyti diktanto jau ne pirmus metus renkasi ir Vilniaus prekybos administracija. Šiemet Vilniaus prekybos grupės paramos fondas „Dabar“ tapo pagrindiniu konkurso rėmėju.

„Mūsų kolektyvas jau tradiciškai rašys diktantą. Taisyklingas rašymas – bendraujant su savo darbuotojais, kitomis įmonėmis, institucijomis ar klientais – mums visų pirma pagarbos klientui ir savo organizacijai ženklas“, – sakė Vilniaus prekybos paramos fondo „Dabar“ direktorė Elena Aleknavičienė. 

Praktiniai patarimai, rašysiantiems diktantą

I etapas

Rašyti diktantą gali visi – tam reikalingas tik radijo arba interneto ryšys, popieriaus lapas ir rašiklis.

Įmonės ir organizacijos kviečiamos iš anksto pranešti apie savo dalyvavimą ir preliminarų dalyvių skaičių e. paštu diktantas@diktantas.lt.

Užsiregistravusiems atsiųsime diktanto lapo maketą – išsispausdinkite jį. Rašyti suliniuotame lape kur kas patogiau 😊

!Jeigu rašyti diktantą nusprendėte spontaniškai ir nesiregistravote, dalyvauti vis tiek galite – svarbiausia atsiųskite mums savo diktantą.

Diktanto dieną (2018-03-02) įmonės darbuotojai renkasi savo patalpose ir rašo diktantą. Transliacija per LRT radijo pirmąją programą bei internetu – 11 val. Įmonių ir organizacijų atstovai taip pat gali rašyti savivaldybėje, mokykloje arba bibliotekose. Transliacijos trukmė apie 40 minučių.

Pasibaigus transliacijai koordinatorius surenka darbus ir išsiunčia organizatoriams (viename voke).

! Kadangi apie rezultatus asmeniškai informuosime tik geriausiai parašiusius ir patekusius į konkurso finalą, rekomenduojame pasidaryti savo diktanto kopiją (pvz., nuotrauką mobiliuoju telefonu). Galėsite pasitikrinti patys, kaip jums sekėsi, kai kovo 5 d. paskelbsime originalų tekstą www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

 

Kiekvienas diktantą rašęs asmuo lapo viršuje būtinai turi nurodyti vardą, pavardę, kontaktinį telefoną, e. paštą ir įmonę, kuriai atstovauja.

Koordinatorius surenka darbus ir išsiunčia organizatoriams (viename voke) iki 2018 m. kovo 5 d. (imtinai) adresu:

Nacionalinio diktanto konkursui

AB Lietuvos paštas

J. Jasinskio g. 16

03500 Vilnius

 

II etapas – diktanto finalas

Į diktanto finalą kviečiami geriausiai diktantą parašę asmenys (iki 4 klaidų).

Finalo dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijoje.

 

Daugiau informacijos:

diktantas@diktantas.lt

 

 

Grįžti į naujienas