Apdovanoti Nacionalinio diktanto nugalėtojai

Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo 2018 metų Nacionalinio diktanto nugalėtojus. Raštingiausia 2018 metų mokine tapo Ausmėja Uleckaitė, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos auklėtinė. Pirmą vietą suaugusiųjų kategorijoje laimėjo Živilė Pabijutaitė, Vilniaus universiteto Filosofijos instituto doktorantė.

Raštingiausiomis užsienio lietuvėmis šiemet tapo Laura Čeponytė, diplomatė iš Belgijos, ir medikė Neringa Mažulytė iš Estijos.

 

Prezidentūroje taip pat apdovanota Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija. Net 9 šios gimnazijos auklėtinai dalyvavo finale. Mokyklos atstovams skirta Prezidentės padėka ir Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigtas prizas – kelionė.

 

„Lietuvai švenčiant valstybingumo šimtmetį visus konkurso dalyvius simboliškai galima pavadinti naujojo  šimtmečio knygnešiais, puoselėjančiais lietuvišką žodį ir raštą“, – sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

 

Nacionalinį diktantą  kartu su VšĮ Pilietinės minties institutu šiemet pirmą kartą  organizavo  Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“.

 

„Nacionalinis diktantas kasmet primena, kad išskirtinę savo kalbą turime puoselėti ir branginti. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie jo organizavimo“, – sakė Vilniaus prekybos fondo „Dabar“ direktorė Elena Aleknavičienė.

 

Nacionalinį diktantą Lietuvoje ir užsienyje šiemet rašė apie 30 tūkstančių žmonių. Pirmame etape dalyviai rašė kunigo  ir pranciškonų vienuolio Juliaus Sasnausko tekstą „Vienkartinumas“. Finalo dalyviai rašė Nacionalinės kultūros  ir meno bei daugelio literatūros premijų laureato, beveik dvidešimties poezijos ir prozos knygų autoriaus Donaldo Kajoko tekstą „Grok, Jurgi, grok“.

 

Diktanto dalyvių darbus taisė 24 lietuvių kalbos mokytojai, mokytojus, kaip ir kasmet, konsultavo Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) ekspertai. VLKK taip pat konsultuoja ir diktanto tekstų autorius.

 

Nacionalinio diktanto partneriai: Švietimo ir mokslo ministerija,  Užsienio reikalų ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija,  Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, nacionalinis transliuotojas LRT ir portalas DELFI.

                       

 

Skelbiame visą Nacionalinio diktanto 2018 m. nugalėtojų sąrašą:

 

I vietą suaugusiųjų kategorijoje laimėjo Živilė Pabijutaitė, Vilniaus universiteto Filosofijos instituto doktorantė.

 

Nacionalinio diktanto II vietos laimėtojai

 Lina Grigaliūnaitė, įmonės „Telia Lietuva“ žmogiškųjų išteklių  specialistė.

 Benas Lakštutis, vertėjas.

 

Nacionalinio diktanto III vietos laimėtojai

Daiva Treznevičiūtė, Vilniaus kolegijos Studijų skyriaus vedėja.

Nikodemas Krapavickas, vertėjas, vienas iš 2016 m. diktanto laureatų .

 

 

Mokinių grupė

Raštingiausia 2018 metų mokine tapo Ausmėja Uleckaitė. Ausmėja mokosi Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje, 4 klasėje.

 

Nacionalinio diktanto mokinių grupės II vietos laimėtojai

Justas Dijokas. Justas  mokosi Vilniaus licėjuje, 2 klasėje.

 Ieva Šileikaitė. Ieva mokosi  Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje, 4 klasėje.

 

Nacionalinio diktanto mokinių grupės III vietos laimėtojai

Ieva Jakiūnaitė. Ieva mokosi  Vilniaus licėjaus III gimnazijos klasėje.

Inesa Burkevičiūtė. Inesa mokosi Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos IV klasėje.

Aistė Butrimaitė, Alytaus Adolfo Ramausko-Vanago gimnazijos auklėtinė.

 

Nacionalio diktanto užsienio lietuvių grupės nugalėtojos

Laura Čeponytė, Lietuvos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje antroji sekretorė.

Neringa Mažulytė, Estijoje gyvenanti gydytoja.

 

 

 

Grįžti į naujienas