Finalo iššūkis - skyryba

Šeštadienį Vilniuje 93 lietuvių kalbos mylėtojai Nacionalinio diktanto finale rašė Vlado Braziūno tekstą "Paukščiai lizdų visokiausių".  Kaip jau įprasta, tekstą autorius rašo specialiai diktantui, tekstas derinamas su Valstybine lietuvių kalbos komisija. Pasak finalo dalyvių, sudėtingiausia buvo šio teksto skyryba. Taip pat keliose vietose abejones kėlė nosinių rašyba.

Dėl raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio vardo varžėsi asmenys, pirmame etape padarę ne daugiau kaip tris klaidas.

Diktanto nugalėtojai bus apdovanoti Lietuvos Respublikos prezidentūroje gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Nacionalinis diktantas rengiamas jau septintą kartą. Jis organizuojamas kartu su ilgamečiais projekto partneriais – DELFI, LRT, AB Lietuvos paštu, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šiemet diktanto konkurso pirmame etape vasario mėnesį dalyvavo daugiau nei 7000 žmonių Lietuvoje ir užsienyje.

Diktanto rašybos ir skyrybos variantai skelbiami svetainėje www.vlkk.lt

 

 

Grįžti į naujienas