Apdovanoti Diktanto 2015 nugalėtojai

Šiandien, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos išvakarėse, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo Nacionalinio diktanto nugalėtojus.

Raštingiausia 2015 metų Lietuvos gyventoja tapo ir pirmą vietą suaugusiųjų kategorijoje laimėjo Agnė Kazlauskaitė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vertėja.

Raštingiausia 2015 metų mokine tapo Eglė Šalengaitė, Druskininkų „Ryto“ gimnazijos mokinė. Antrą vietą tarp moksleivių pelnė Milda Jundulaitė, Vilniaus licėjaus mokinė. M. Jundulaitė anksčiau du kartus buvo konkurso nugalėtoja moksleivių grupėje.

Nacionalinio diktanto trečios vietos laimėtoja, vienintelė diktantą rašiusi Brailio raštu – Brigita Narmontaitė, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro mokinė.

Iš užsienio lietuvių geriausiai Nacionalinį diktantą parašė Varšuvos lietuvių mokyklos pradinių klasių mokytoja Jolanta Vilkaitė-Samuilienė.

Prizus nugalėtojams įsteigė nuolatiniai konkurso partneriai AB Lietuvos paštas ir Švietimo ir mokslo ministerija.

Šiemet pirmame diktanto konkurso etape vasario mėnesį dalyvavo daugiau kaip 7300 žmonių Lietuvoje ir užsienyje. Konkurso finale daugiau kaip 100 lietuvių kalbos mylėtojų rašė Sigito Parulskio tekstą „Diena ne veltui“.

Nacionalinis diktantas organizuojamas kartu su ilgamečiais projekto partneriais – DELFI, LRT, AB Lietuvos paštu, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Skelbiame visą 2015 m. Nacionalinio diktanto nugalėtojų sąrašą:

Suaugusiųjų kategorija

I vietą suaugusiųjų kategorijoje užėmė Agnė Kazlauskaitė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vertėja

Nacionalinio diktanto II vietos laimėtoja Jurga Tarvydaitė-Važgienė, UAB „BALTIC AMBER SOLUTIONS“ informacinių technologijų analitikė.

Nacionalinio diktanto III vietos laimėtojos:

Regina Musteikienė, Raseinių rajono bibliotekos Betygalos filialo vyresnioji bibliotekininkė. Ponia Regina pernai taip pat buvo tarp diktanto laureatų.

Veronika Sadauskienė, Alytaus rajono savivaldybės Alovės seniūnijos

socialinio darbo organizatorė.

Violeta Juknevičiūtė, parduotuvės „Pigu.lt“ garantinio aptarnavimo specialistė.

Ona Marcinkevičienė, Kruonio gimnazijos pradinių klasių mokytoja. Ponia Ona pernai taip pat buvo tarp diktanto laureatų.

Aušra Ašmontaitė, Lietuvos mokslo tarybos vyriausioji specialistė.

Moksleivių kategorija

Raštingiausia 2015 metų mokine tapo Eglė Šalengaitė, Druskininkų „Ryto“ gimnazijos mokinė.

II vietos laimėtoja Milda Jundulaitė, Vilniaus licėjaus mokinė.

2015 metų Nacionalinio diktanto III vietos laimėtoja – Brigita Narmontaitė.

Raštingiausia užsienio lietuvė

Geriausiai Nacionalinį diktantą parašęs užsienyje gyvenantis asmuo – Varšuvoje gyvenanti Jolanta Vilkaitė-Samuilienė.

Taip pat buvo apdovanota diktanto konkurse gausiausiai iš Lietuvos mokyklų dalyvavusi ir mažiausiai klaidų padariusi Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos 2A klasė. Šiai klasei skirta Prezidentės padėka ir Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigtas prizas – dviejų dienų kelionė po Lietuvos etnografinį regioną – Dzūkiją. Šiemet iš „Vėtrungės“ gimnazijos į diktanto finalą pateko 4 moksleivės.

Prezidentė apdovanoja Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojus. LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ R. Dačkus

 

 

Grįžti į naujienas