Šiandien rašome Nacionalinį diktantą

„Šiandien visi lietuvių kalbos gerbėjai vėl kviečiami rašyti Nacionalinį diktantą. Nacionalinis diktantas nėra egzaminas. Pagarba savo kalbai – tai ir pagarba savo istorijai, valstybei“, – sako Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

Nacionalinio  diktanto pradžia 11 val. Transliaciją per LRT radiją bei svetainėje www.lrt.lt

Rašyti Nacionalinį diktantą jau antrą kartą kviečia ir kartu konkursą su Pilietinės minties institutu organizuojantis Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“.  „Vilniaus prekybos“ grupės įmonių darbuotojai ir patys tradiciškai sėda rašyti diktanto.

„Kviečiame visus lietuvių kalbos mylėtojus į kalbos šventę. Prisijungėme prie Nacionalinio diktanto organizatorių, nes tikime, kad lietuvių kalbos saugojimas ir puoselėjimas  turėtų būti visų mūsų bendras tikslas“, – sakė fondo „Dabar“ vadovas Rytis Jezepčikas.

 

Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

Tradiciškai diktantą bus galima rašyti mokyklose, bibliotekose, savivaldybių salėse. Rašyti diktantą kviečiami ir įmonių bei organizacijų atstovai, jie tai gali daryti savo patalpose.

Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija, nuolatine projekto partnere.

Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 11 dieną svetainėse www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 30 tūkst. žmonių.

DĖMESIO! Užsienio lietuvių bendruomenėms bus suteikta galimybė diktantą rašyti ne tiesioginės transliacijos metu, o joms patogiu laiku kovo 9–10 d. Visiems norintiems turėsime galimybę atsiųsti transliacijos įrašą. Parašytus diktantus organizatoriams bus galima išsiųsti per LR ambasadas. Visi rašiusieji dalyvaus konkurse įprastomis sąlygomis.

                

Praktiniai patarimai rašysiantiems diktantą

I etapas –kovo 8 d. 11 val.

Diktantą Lietuvoje galite rašyti:

Kartu su savo kolektyvo nariais darbo vietoje.

Miesto bibliotekoje.

Savivaldybėje.

 

Rašyti diktantą gali visi – tam reikalingas tik radijo arba interneto ryšys, popieriaus lapas ir rašiklis.

Įmonės ir organizacijos kviečiamos iš anksto pranešti apie savo dalyvavimą ir preliminarų dalyvių skaičių e. paštu diktantas@diktantas.lt. Jeigu rašyti diktantą nusprendėte spontaniškai ir nesiregistravote, dalyvauti vis tiek galite, svarbiausia, atsiųskite mums savo diktantą!

Užsiregistravusiems atsiųsime diktanto lapo maketą – išsispausdinkite jį. Rašyti suliniuotame lape kur kas patogiau

Grįžti į naujienas